PKO Bydgoski Festiwal Biegowy

Za nami pierwsza edycja PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego – największej imprezy biegowej w naszym Mieście, w której udział wzięło ponad 2 tys. osób. W gorący, niedzielny poranek na bieżni Stadionu Zawiszy, gdzie wyznaczona została linia startu, wśród biegaczy panowała radosna atmosfera, godna wielkiego święta biegowego.

Punktualnie o godzinie 10:00 na trasę wystartowali uczestnicy biegu na 10 km. Chwilę po nich na linii startu stanęli zawodnicy rywalizujący na dystansie półmaratonu, którzy o godzinie 10:08 wyruszyli na pierwszą pętlę trasy.

Dystans 10 km

Zgodnie z przewidywaniami, zwycięzcą pierwszej edycji został Paweł Ochal (Bydgoszcz), osiągając dobry wynik 00:30:59. Potwierdził przy tym swoją wysoką klasę oraz zapowiedzi organizatorów o szybkości 10 km pętli. Wynik ten został jednocześnie oficjalnym rekordem trasy i będzie nie lada wyzwaniem dla biegaczy walczących o zwycięstwo w kolejnych edycjach naszej imprezy.

Wynik Pawła Ochala jest tym bardziej godny uznania, że został uzyskany przy wysokiej temperaturze powietrza oraz doskwierającym biegaczom słońcu.

Drugie miejsce w biegu na 10 km zajął Bartosz Kryske (Białe Błota) z czasem 00:34:36 a trzeci był Andrzej Jaranowski (Brodnica) z wynikiem 00:35:53.

Wśród kobiet najszybsza na dystansie 10 km była Agata Woźniakowska (Bydgoszcz) z czasem 00:42:22 a za nią Kamila Maciejewska (Barcin) 00:44:00 i Magdalena Wujek (Bydgoszcz) 00:44:43.

Półmaraton

Na dystansie półmaratonu pierwsze miejsce zdobył Kamil Nartowski (Toruń) z wynikiem 1:13:10. Kolejne miejsca zajęli Vegard Danielsen (Bydgoszcz) 1:15:34 oraz Piotr Humerski (Goździchowo) 1:16:57.

Bez wątpienia warunki atmosferyczne panujące w dniu zawodów nie sprzyjały zawodnikom w uzyskaniu jeszcze lepszych rezultatów.

Rolkarska 10

Wśród rolkarzy, którzy swój start rozpoczęli najwcześniej wygrał Maciej Krynicki a tuż za nim uplasował się Maciej Walich oraz Krzysztof Plich.

Zwycięzcom oraz uczestnikom wszystkich biegów serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego.

Oficjalne wyniki 1. PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego

Zawody i zabawy dla dzieci

Wśród uczestników imprezy nie zabrakło najmłodszych. Na płycie Stadionu Zawiszy ponad 300 dzieci miało możliwość nie tylko dobrej zabawy i aktywnego spędzenia czasu. Dzięki licznym konkurencjom sportowym młodzi zawodnicy mogli poznać smak sportowej rywalizacji na największym lekkoatletycznym stadionie w Polsce. Im również mówimy do zobaczenia za rok.

Zgłoś swój udział w bieguBądź dobrze przygotowanyMasz pytania?PKO Bank PolskiAmbasador Marki Aktywna Bydgoszcz

#jabiegne @pkobfb pkobfb.pl #jabiegne @pkobfb pkobfb.pl #jabiegne @pkobfb pkobfb.pl #jabiegne @pkobfb pkobfb.pl #jabiegne @pkobfb pkobfb.pl #jabiegne @pkobfb pkobfb.pl #jabiegne @pkobfb pkobfb.pl #jabiegne @pkobfb pkobfb.pl #jabiegne @pkobfb pkobfb.pl

1. Edycja PKO Bydgoski Festiwal Biegowy 22 maja 2016

relacja wynikirelacja grid videorelacja grid foodtruckrelacja grid zwyciezcyrelacja grid biegowe wydarzenie rokurelacja grid trasarelacja film